29 Ekim 2008 Çarşamba

Lubos Michel Shakhtar Donetsk'te

Hakemlik kariyerine sakatlığı nedeniyle son veren Slovak Lubos Michel'in, Shakhtar Donetsk kulübünde yöneticilik görevine getirildiği açıklandı.

A Milliler'in, 2008 Avrupa Futbol Şampiyonası'nda A Grubu'nda İsviçre ile yaptığı maçı yöneten ve sakatlığı nedeniyle geçen hafta sahalara veda etmek zorunda kalan Lubos Michel, Shakhtar Donetsk kulübünde yöneticilik görevine getirildi.

UEFA sitesinde yer alan habere göre, 2008 Avrupa Şampiyonlar Ligi finalinde Manchester United-Chelsea maçını, 2008 Avrupa Futbol Şampiyonası'nda da A Milliler'in İsviçre ile yaptığı karşılaşmayı yöneten Michel, Ukrayna'da geçen sezonun şampiyonu Shakhtar Donetsk'te uluslararası turnuvalar başkanı oldu.


Michel, aşil tendonundan sakatlanması nedeniyle geçen hafta yeşil sahalara veda ettiğini açıklamıştı.

Ana dili olan Slovakça'nın yanı sıra İngilizce, Almanca, Rusça ve Lehçe bilen Michel, ''Donetsk'ten gelen teklif, beklemediğim bir şeydi, ancak futboldan kopmak istemediğim için kabul ettim'' dedi.

25 yaşında FIFA hakemi olan 40 yaşındaki Michel, 2003 UEFA Kupası finalinde Porto-Celtic maçını yönetti.

2002 Dünya Kupası ile 2004 Avrupa Futbol Şampiyonası çeyrek finallerinde de görev alan Michel, IFFHS tarafından 2005 yılının en iyi üçüncü hakemi seçildi, 2006 yılında ikinci, geçen yıl da en iyi üçüncü hakemliğe değer görüldü.

Michel, 2006 Dünya Kupası'nın da en iyi hakemi seçildi.

Hiç yorum yok: