6 Nisan 2012 Cuma

Lights Out - Sahne


 'Lights Out' 2011 itibariyle bir sezon gösterilip iptal edilen birçok diziden biri. Aslında isabet de olmuş diyebiliriz. Boks filmleri-dizileri hususunda türe yerni bir soluk getiren ya da ters köşeye yatıran bir yapım değil. Çerezlik diyebileceğimiz 13 bölümlük, atıştırmalık bir mini dizi.
Lakin güzel sahneler durumlar da mevcut, boksörlerin nerdeyse kronik sorunlarından boksör demansı adı verilen dementia hastalığı, ünlenip birden yok olmaları, bir sendikalarının olmaması, simsarların ve bahis çetelerinin elinde oyuncak olmaları gibi hususlara güzel parmak basılmış. Hemen her zirveye çıkan, spotların altındaki ünlü gibi zirveden dibe vurmanın hikayesi...

Sahne olarak da başroldeki tipik İrlandalı, savaşçı ve bir o kadar inatçı 'Lights' lakaplı abimizin herşey bittikten türlü çileler çekilip uzun ara verilip boksa döndükten sonra ve zafer sarhoşu olması beklenirken sarfettiği "Who won?" sözcükleri noktayı koyar final bölümünde ki çok güzel bir sahnedir, ortalama bir dizi için çok güzel bir final yapmıştır, ilgililere duyrulur...

4 yorum:

Şairler Parkı dedi ki...

Dizi bahane, daha sık yazsan olur şahane:)

Ege

ferdinand dedi ki...

Eyvallah canım kardeşim, bu kez harbiden koptuk blogdan birtürlü istikrar yakalayamadım zaten artık okuması daha zevkli geliyor. Edu gibiyim ne yaptığım belirsiz amaçsız, avare:)

Selamlar...

Şairler Parkı dedi ki...

Yapma gözünü seveyim. Şurada yazsa da okusak, sohbet etsek dediğimiz adamlardansın. Aynı şehirde de yaşamıyoruz zaten. Sen, yüklen yine buralara.

Feyyaz gibi ol, Metin gibi ol:)

Ege

ferdinand dedi ki...

Ahahaha hemen dramatize edip edu'ya bağladım kardeşim çok sağolasın,
bilmukabele diyelim, görüşürüz illaki her mecradan:)

Saygılar-sevgiler icabında...